Haber

Bakan Soylu: Mersin ve İstiklal Caddesi saldırıları Münbiç’ten (5)

Abonelerin dikkatine;

‘Bakan Soylu: Mersin ve İstiklal Caddesi saldırıları Münbiç’ten’ başlıklı haberin ‘CHP’Lİ ÖZKOÇ’TAN BAKAN SOYLU’YA SERT SÖZLER’ orta başlıklı (4) numaralı ek haberimizi iptal ederek, yerine aşağıdaki haberin kullanılması rica olunur.

————————–

CHP’Lİ ÖZKOÇ’TAN BAKAN SOYLU’YA SERT SÖZLER TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, İçişleri Bakanlığı’nın bütçe görüşmeleri sürerken, CHP’li milletvekilleri ile Bakan Süleyman Soylu ortasında ‘ispat’ tartışması yaşandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, komitede milletvekillerinin tenkit ve sorularına cevap verdiği sırada; CHP Küme Başkanvekili Engin Özkoç elindeki belgeyi sallayarak, “Kara para aklayan ş…dir, uyuşturucu ticareti yapan ş…dir” dedi.Bu kelamlara reaksiyon gösteren Bakan Soylu, “İspatlamayan ş…dir, bu iddiaları ispatlamayan Kemal Kılıçdaroğlu da ş…dir” diye konuştu. Bunun üzerine CHP’li milletvekilleri ile Soylu arasında karşılıklı sözlü atışma başladı. O sırada AK Parti’li milletvekilleri ile CHP’li milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü.  Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’u komitenin tertibini bozmakla eleştirdi. CHP’li milletvekilleri de Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz’ı, Soylu’yu korumakla suçladı.Özkoç söz alarak, “Ben burada hiç kimseye Genel Başkanına şe…z sözünü kullandırmam. Biz burada Cumhurbaşkanı’na tıpkı lafı söylersek sizler burada oturur musunuz?” ifadelerini kullandı.AK Parti’li vekiller de, “Tabii ki oturmayız” karşılığını verdi.Soylu da söz alarak, bu tartışmayı kendilerinin değil, CHP’nin başlattığını belirterek, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bizi suçlamazsa ve suçlamalarını ispat etmiyorsa, devleti suçlayıp ispat etmiyorsa kim olursa olsun ş…dir. Kara para aklayan da ş…dir. Lakin ispat etmeyen de ş…dir” dedi.Özkoç, Soylu’ya laf atmaya devam edince Soylu da, “Senin zeka sorunun var” tabirini kullandı.CHP’li milletvekilleri Soylu’nun, Kemal Kılıçdaroğlu için kullandığı, ‘şe…z’ sözünü geri almasını istedi. Komite Lideri Yılmaz sık sık görüşmelere orta vermek zorunda kaldı. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NIN 2023 MALİ YILI BÜTÇESİ KABUL EDİLDİ

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda AK Parti ve CHP’li milletvekilleri arasında yaşanan sert tartışmaların ardından İçişleri Bakanlığı’nın, 2023 Mali Yılı Bütçesi kabul edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu